Kolmapäeval, 08.08.2018 kell 18.00-19.00 kontsert Tartu Raekoja saalis.


Esineb Eesti-Läti-Leedu-Soome saksofonikvartett,
koosseisus
  Rene Laur- Eesti,

  Aigars Raumanis-Läti,
  Vykintas Civas- Leedu,
  Nanna Ikonen- Soome.

 

Rene Laur on Võrumaalt Vastseliinast pärit Eesti noorema põlvkonna saksofonimängija. Rene alustas saksofonimänguga 8 aastaselt Vastseliina Muusikakoolis, jätkusid õpingud H.Elleri nim.Tartu Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas cum laude. Sealtmaalt jätkusid õpingud Hollandis Utrechti Konservatooriumis professor Johan van der Lindeni saksofoniklassis, mille ta lõpetab tänavuse aasta juunikuus.  Rene on osalenud telesaates "Klassikatähed". Samuti on ta aktiivne kammermuusik - mänginud paljude partneritega nagu Heigo Rosin, Johan Randvere, Joonatan Jürgenson jt. samuti on kuulunud Rene saksofonikvartetti "Sax-Est". 2015 aastal tõi Rene Eestisse Utrechti Saksofonikvarteti, millega anti meistrikursused Ed.Tamme nim. Võru Puhkpillifestivali noorte ansambli-ja orkestrimängu suvekoolis ja Tammefestivali meistrikontsert.

Rahvusvahelse saksofonikvarteti loomise idee on Rene Laur'il olnud juba aastaid. Oma õpingute ajal Hollandis kohtas ta Soomest pärit Nanna Ikonen'i ja leedukat Vykintas Civas't. Neljanda mängija, Lätist pärit Aigars Raumanis'ga kohtus Rene rahvusvahelisel puhkpillimängijate konkursil Vilniuses. Kõik mängijad on oma riikide tuntumad noored saksofonistid. Rene Laur: Üheks eesmärgiks on kindlasti tugevdada suhteid naaberriikide saksofonistide vahel, et luua edasiseid koostöövõimalusi, korraldades koos kontserte ja vahetades meistriklasse. Kõrgel tasemel koosmäng annab samuti hea võimaluse populariseerida saksofoni kui klassikalise muusika instrumenti.

Eesti-Läti-Leedu-Soome saksofonikvartett (Rene Laur - Eesti, Aigars Raumanis - Läti, Vytintas Civas - Leedu, Nanna Ikonen - Soome) koguneb Tartus oma esimeseks prooviperioodiks 4.-7. augustini, millele järgnevad kontserdid 8. augustil Tartu Raekojas (13. Rahvusvahelise puhkpillifestivali "Mürtsub pill" raames) ja 15. augustil Võrus Ed.Tamme nim. Võru Puhkpillifestivali avakontserdil kultuurimajas Kannel. See on heaks alguspunktiks, kus saab koguda nii video- kui ka pildimaterjali, mida edaspidi kasutada. Praegune plaan on jätkata kvartetimängimist projektidena ja korraldada kontserttuure läbi nelja riigi. See on väga vajalik Eesti klassikalise saksofoni edendamisel, kuna nooremad kui ka vanemad õppurid saavad kuulda kõrgtasemel saksofonimängu.