Laupäeval, 10. augustil ja pühapäeval, 11. augustil  2018. aastal kell 12.00-18.00 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis, silla-alal fotonäitus festivali ajaloost ja Tartu Linna Kultuurihoone ajaloost. Meie ühingu eestvedamisel on Tartut külastanud ja siin esinenud üle saja puhkpilliorkestri, puhkpilliansambli, solisti, bigbandi, tantsuansambli. Nüüd on see ilus ajalugu ja meenutagem siis olnut. Suvemuusika seeria Tartu Promenaadimuusika "Emajõe suvi" ja puhkpillifestivali "Mürtsub pill" toimumise ajal, on olnud palju ilusaid rahvusvahelise tasemega esinemisi.

Kuulsas Tartu Kultuurihoones tegutses 54 erinevat kultuurikoosseisu. Oli tants, teater, erinevad orkestrid, mälumäng, peotants, koorid, fotokunst, ansamblid, tantsuõhtud, suvised kultuuriüritused, festivalid, tähtpäevad, lavastati Tartu ja Ülikooli suurüritusi ja laulupeod. Seal sündis ja tegutses palju aastaid (kuni maja sulgemiseni) ka Tartu Kultuurihoone Puhkpilliorkester (tänane Puhkpilliorkester Tartu - oleme seaduslikult järjepidevad selle orkestriga!). Käesolev näitus ei ole teadustöö, vaid meenutus olnust - kirevast ja sisukast Tartu kultuurielust. Näituse koostavad MTÜ Puhkpilliorkester Tartu muusikud, Tartu Kultuurihoone Sõprade Seltsing  ja meie tublid noored vabatahtlikud abilised.

Aastal 2014 avasime Tartu kultuuritegelaste ja kunagiste Tartu puhkpillijuhtide seinafotod Tartu kesklinnas kunagise Tartu Kultuurihoone seinal. Meie ja meie sõbrad ei unusta kunagi teenekaid Tartlasi, kes teinud suurepärast kultuuritööd meie kodulinna heaks.


Margus Kasemaa